KONST / Litografier / Färglitografi 10458011
*
nr 1045 8011
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Siri Rathsman (1895-1974), 1961, 14/30, motivet: 56x40
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2016
kl 19:56:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/6 08:01:51
1
600 kr
26/6 11:04:02
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2104 Blandteknik
Siri Rathsman (1895-1974), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:49
*
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
nr 1045 8011
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Siri Rathsman (1895-1974), 1961, 14/30, motivet: 56x40
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/6 08:01:51 | 1 | 600 kr |
26/6 11:04:02 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2104 Blandteknik
Siri Rathsman (1895-1974), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:49